UV Temizleme Cihazları


İşitme cihazları günlük kullanım sırasında nemlenir ve kirlenir. Kulak kanalı içinde doğal olarak bulunan kulak mumu (kulak kiri) işitme cihazınızın kirlenmesine ve nemlenmesine sebep olur. İşitme cihazlarını temiz ve kuru tutmak hem kullanıcının kulak sağlığı hem de işitme cihazının ömrü açısından çok önemlidir.

Nem, tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi işitme cihazlarının zaman içerisinde arızalanmasına sebep olabilir. Bu nedenle işitme cihazlarını kuru tutmak olası arıza ihtimallerini ortadan kaldırır ve cihazlarınızın ömrünü uzatır. Ayrıca nemli ortamları seven virüs ve bakteriler zamanla işitme cihazları üzerinde birikebilir. İşitme cihazlarını temiz ve kuru tutmak kulak sağlığı açısından da önemlidir.

İşitme cihazı içindeki elektronik devre ve nem

UV temizleme cihazları işitme cihazlarını kurutmak ve temizlemek için kullanılan saklama kaplarıdır. Aktif olduğu zaman kap içerisine morötesi (UV-C) ışık saçan UV temizleme cihazları işitme cihazları üzerinde birikebilecek virüs ve bakterileri öldürür. Böylece kulak sağlığınızı etkileyebilecek olası enfeksiyon ve hastalık ihtimallerini büyük ölçüde azaltır. Cihaz içerisinde bulunan kurutma görevi yapan havalandırma sistemleri de cihazınızı kurutarak elektronik sistemleri korur.

Morötesi (UV) ışık altında nem ve mikroplar

7/24 İrtibat


Bizi 7 gün 24 saat boyunca arayabilir veya WhatsApp uygulaması üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

SGK Sorgulama


İşitme cihazları ve pilleri için SGK Katkı Payı hakkına sahip misiniz?

Ücretsiz İşitme Testi


AHENK İşitme Merkezleri'nde ücretsiz işitme testine katılmak ister misiniz?

Evde Hizmet İmkanı


Cihaz uygulama, kalıp, ayar ve bakım gibi işlemleri evinizde gerçekleştirebiliyoruz. Evde hizmet almak için AHENK İşitme Merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Şubeler