Oticon
Sensei (BTE)

Kulak Arkası İşitme Cihazı


Oticon’un BrainHearing™ prensibi ile çocukların ihtiyaçlarına özel olarak üretilen ilk işitme cihazları. Anti-alerjik ve ekstra sağlam gövdesiyle çocuğunuzun hareketli yaşamına karşı uzun süre dayanmak için tasarlandı.

Oticon Sensei (BTE) - Bebek Mavi Rengi
Oticon Sensei (BTE) - Bebek Mavi Rengi
Oticon Sensei (BTE) - Mavi Rengi
Oticon Sensei (BTE) - Mavi Rengi - Bebek Kulağında

Renk Seçenekleri


Bebek Mavi
Turkuaz
Gümüş
Mavi
Krom Bej
Kırmızı
Kiremit
Yakut
Kestane
Pembe
Elmas Siyah
Bebek Pembe
Mor

Temel Özellikler

Pediatrik Evet
İşitme Kaybı Seviyesi
Kanal Seçenekleri
K
10 / 8
Bant Seçenekleri
B
16 / 15
SGK Kapsamında Evet
Garanti Süresi 2 yıl
Çıkış Tarihi Eylül, 2013

Liste Fiyatı:

2.850,00

'den başlayan fiyatlarla

Teknik Özellikler

Ses KontrolVar
Program SeçimiVar
Program Sayısı4
FM UyumuVar
TelecoilVar
CROS DesteğiYok
BluetoothYok
Mobil UygulamaYok

Donanım

Mikrofon Sayısı 2
Mikrofon TipiDireksiyonel
Pil Tipi 312 / 13
Pil Ömrü 1,5 / 2 hafta
IP DerecesiIP 58
LED İşaretçiVar

Yazılım

Gürültü AzaltmaVar
Feedback EngellemeVar
Frekans SıkıştırmaVar
Frekans KaydırmaYok
Otomatik ProgramYok
Tinnitus YardımıYok
Binaural KoordinasyonVar
Yön AlgılamaVar
Kendi Sesini AlgılamaYok
Yazılım GüncellemeYok

Fonksiyonel Özellikler


Oticon Inium Sense™ Platformu

Oticon Sensei işitme cihazı Oticon'un Inium Sense (2015) platformunu kullanmaktadır. Inium Sense işitme cihazlarında kullanılmak ve ses sinyallerini işlemek için Oticon tarafından özel olarak tasarlanmış bir işlemcidir. Gürültü azaltma, feedback önleme ve yön algılama gibi birçok özellik ile donatılmıştır.

Oticon Inium Sense™ Platformu

BrainHearing™

Oticon işitme cihazları işitme problemlerine BrainHearing (beyin ile duyma) esasları ile yaklaşır. "Seslere yeterince odaklanırsam duyabiliyorum, ama sürekli odaklanmaya çalışırken de yoruluyorum." dediğiniz günleri geride bırakın. Oticon işitme cihazları sesleri sizin ihtiyaçlarınıza uygun şekilde düzenler ve kolayca birbirinden ayırabileceğiniz şekilde sunar. Böylece konuşmaları ve diğer önemli sesleri çaba harcamadan kolayca seçebilir ve onlara odaklanabilirsiniz.

Oticon BrainHearing™ Teknolojisi

SmartFit™ Trainer

SmartFit Trainer (akıllı asistan) özelliği işitme cihazının kulağa doğru takıldığından emin olmak için tasarlanmış bir denetim teknolojisidir. Kulak kalıbı, kanal içi hoparlör veya işitme cihazı kulağa doğru şekilde yerleştirilmediğinde işitme cihazının LED ışığı uyarı işareti yaparak kullanıcıyı ve çevredekileri bilgilendirir. SmartFit Trainer özellikle işitme cihazı kullanmaya yeni başlayan çocuklarda ve iletişim engelli hastalarda kullanışlı olan bir özelliktir.

Oticon OpenSound Navigator™ Teknolojisi

Multiband Adaptive Directionality

Multiband Adaptive Directionality (çok bantlı adaptif yönelme) özelliği gürültü azaltma işlemleri sırasında Spatial Sound™ teknolojisi ile elde edilen seslerin geldiği yön ve uzaklık bilgisinin kullanılmasıdır. Bir başka deyişle işitme cihazının çevreki seslere geldikleri yön ve uzaklığa göre farklı muamele yapmasıdır.

Gürültü azaltma özelliğine sahip tüm Oticon işitme cihazları gürültü olarak nitelendirdiği sesleri gölgeler. Multiband Adaptive Directionality özelliğine sahip Oticon Sensei işitme cihazı ise 16 banda ayırdığı sesleri gölgelerken baktığınız yönü dikkate alır. Çok gürültülü ortamlarda baktığınız yöndeki ses kaynaklarına öncelik verir. Böylece yalnızca istenmeyen seslerden kurtulurken odaklanmak istediğiniz sesleri duymaya devam edersiniz.

Oticon Multiband Adaptive Directionality Teknolojisi

Speech Rescue™

İşitme körlüğü olarak nitelendirilen ağır işitme kayıpları genellikle yüksek frekans aralıklarında (tiz seslerde) yaşanır. Bu duruma sahipseniz konuşmaları dinlerken "s, ş ve ç" gibi yüksek frekanslı bazı harfleri hiç duyamayabilirsiniz.

Speech Rescue (konuşma kurtarma) özelliği frekans kaydırma teknolojisi ile yüksek frekanstaki konuşma seslerini duyabileceğiniz frekans aralıklarına kopyalayarak hiçbir harfi kaçırmamanıza yardımcı olur. Böylece konuşmaları zorlanmadan kolaylıkla duyarsınız.

Oticon Speech Rescue™ Teknolojisi

Speech Guard™

Bir kelimeyi bile kaçırmayın!

Speech Guard (konuşma koruma) özelliği ile işitme cihazınız konuşma seslerini diğer seslerden ayırır ve duyduğunuz sesleri düzenlerken konuşma seslerinin zarar görmediğinden emin olur.

Oticon BrainHearing™ Teknolojisi

Liste Fiyatı:

2.850,00

'den başlayan fiyatlarla


Son güncelleme tarihi: Eylül, 2020

Oticon
Sensei ile Uyumlu Aksesuarlar

(9)

Oticon
Sensei Serisi'nin Diğer İşitme Cihazları

(1)

7/24 İrtibat


Bizi 7 gün 24 saat boyunca arayabilir veya WhatsApp uygulaması üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

SGK Sorgulama


İşitme cihazları ve pilleri için SGK Katkı Payı hakkına sahip misiniz?

Ücretsiz İşitme Testi


AHENK İşitme Merkezleri'nde ücretsiz işitme testine katılmak ister misiniz?

Evde Hizmet İmkanı


Cihaz uygulama, kalıp, ayar ve bakım gibi işlemleri evinizde gerçekleştirebiliyoruz. Evde hizmet almak için AHENK İşitme Merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Şubeler