CROS Cihazları


CROS (Contralateral Routing of Signals, Karşı Kulak Sinyal Yönlendirme) cihazları tek taraflı sağırlık durumlarında kullanılmak üzere tasarlanmış işitme cihazlarıdır. Tek taraflı sağırlık kulaklardan birinin sağır veya sağıra yakın işitme kaybına sahip olması, diğer kulağın ise sağır kulağa kıyasla çok daha iyi duyar olması durumuna verilen isimdir.

Tek Taraflı Sağırlık (SSD) Temsili

Tek taraflı sağırlık sahibi bireylerin normal işitme cihazları ile iki taraflı duyması mümkün değildir. CROS cihazı takılı olduğu sağır kulak tarafından gelen ses sinyallerini duyan taraftaki işitme cihazına iletir. Böylece kulaklardan birisi sağır olmasına rağmen çift taraflı bir duyum sağlanmış olur.

Geçmişte tek taraflı sağırlık vakaları için kablolu CROS cihazları kullanılmaktaydı. Günümüzde ise sinyal aktarımını kablosuz olarak gerçekleştirebilen CROS cihazları mevcut. CROS cihazını ikinci bir işitme cihazı gibi kolay ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

7/24 İrtibat


Bizi 7 gün 24 saat boyunca arayabilir veya WhatsApp uygulaması üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

SGK Sorgulama


İşitme cihazları ve pilleri için SGK Katkı Payı hakkına sahip misiniz?

Ücretsiz İşitme Testi


AHENK İşitme Merkezleri'nde ücretsiz işitme testine katılmak ister misiniz?

Evde Hizmet İmkanı


Cihaz uygulama, kalıp, ayar ve bakım gibi işlemleri evinizde gerçekleştirebiliyoruz. Evde hizmet almak için AHENK İşitme Merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Şubeler